На сайте nachodki.ru можно купить фонари

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Так писав Панас Мирний

09 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

У День української писемності та мови до Білоцерківського професійного ліцею завітали письменники-білоцерківці Кульчицький  Анатолій Іванович, Дідківський  Володимир Іванович, Гажала Леонід Йосипович – люди, які плекають рідне слово, шанують мову, несуть рідну українську мову у маси.20171109 151521

Учні із захопленням слухали  гуморески у виконанні Дідківського  Володимира Івановича та Гажали Леоніда Йосиповича та пісні у виконанні  заслуженого працівник культури України Кульчицького Анатолія Івановича.

На святі звучало живе українське слово, лунали українські пісні.