На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Викладач історії Котенко В.В повідомив учням, що 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення , як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни . Символом відзначення став червоний мак. Він також розповів, що Україна зробила найбільший внесок у перемогу в Другій світовій війні та понесла найбільші втрати як людські (понад 5 млн. цивільних та понад 5 млн. військових), так і матеріальні (28 тисяч зруйнованих сіл, 700 міст , вивезені підприємства – понад 45 % матеріальних втрат всього СРСР). А також повідомив про участь Бородянщини й понесені нею втрати .

Бородянка 08

Бібліотекар Кириленко Л.П. повідомила, що в світі відбулось понад 3 000 воєн . Друга світова – глобальний військовий конфлікт і причина найбільших трагедій XX століття, а також поділилась спогадами про участь і втрати в цій війні своєї родини. Бібліотекар зробила бібліографічний огляд літератури «Прагнемо миру», серед книг такі :

- С.Алексієвич . У війни не жіноче обличчя (7 травня в бібліотеці проведено голосне читання та обговорення уривків з неї);

- О.Зінченко та ін. Війна і міф . Невідома Друга світова;

- С. Смирнов . Сім’я (про сім’ю Сосніних , партизанів з Бородянщини);

- П. Осадчук. Раска – біль і любов; а також «Україна в полум`ї війни» про сьогоднішню війну на Сході України.

Заступник директора з ВР Татаренко В.М. поділилась спогадами про свого батька, який пройшов Другу світову війну від першого дня до останнього й поставив свій підпис у Берліні на рейхстазі.

День пам’яті та примирення – не тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними, а нагадування про страшну катастрофу.

Пам’ятаймо й шануймо!