На сайте nachodki.ru можно купить фонари

21 лютогосвітова ромадськість відзначає  Міжнародний день рідноїмови.Ріднамова для кожноїлюдини є важливимелементомкультурноїсвідомості. Вона накопичуєтрадиції й досвідпопередніхпоколінь і дозволяєпередатиїхнащадкамМова — цеісторія народу, йогосвітоглядінтелектуальний та духовнийскарб. Без своєїмовисвоєїсамобутньоїкультуринемає народу. 

В Україні це свято відзначають з 2002 року.  Відтоді  воно  стало ще одним днем пошанування української мови.

Цього дня в ДНЗ «Ржищівський професійний ліцей» відбулася мовознавча гра «Грамотії» з метою донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів. 

Ржищів 2019 02 21

Запекла боротьба точилася між двома командами «Кмітливі мовознавці» та « Моволюбні україночки».

Учням були запропоновані запитання з фонетики, лексики, фразеології, орфографії, пунктуації, морфології та завдання на кмітливість. Компетентне  журі враховувало   швидкість та правильність виконання завдань. Найбільше учням  сподобалися завдання з фразеології (впізнай фразеологізм у малюнку, об’єднай фразеологізми за ознакою, знайди втрачені у фразеологізмах числівники) та лексики (виправ лексичні помилки).

Жваво учні складали слова з морфем та виправляли орфографічні помилки в тексті. Учасники гри активно виконували завдання та вболівали за долю своєї команди, тому вона видалася дуже емоційною та непередбачуваною.  Лише один бал допоміг команді «Кмітливі мовознавці» (Опалько Єлисей, Кравченко Данило, Бурімова Оксана, Білека Андрій, Філоненко Іван, Петрушко Євгенія) вибороти перемогу.

Захід пройшов динамічно, весело, а ліцеїсти отримали можливість ще раз довести, що українська мова — неповторна. Ми пишаємося, що знаємо її!

Ржищів 2019 02 21 2