На сайте nachodki.ru можно купить фонари

29 листопада у Сквирському вищому професійному училищі відбулось засідання методичної комісії викладачів предметів суспільно-гуманітарної та соціально-економічної підготовки.

На засіданні присутні розглянули наступні питання:

  1. 1.Огляд новинок психолого - педагогічної та методичної літератури.
  2. 2.Складання та обговорення завдань і текстів для проведення підсумкових директорських контрольних робіт за І семестр
  3. 3.Методика проведення практичних занять з історії.
  4. 4.Підсумки роботи тижня української мови «Вертайся рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни»

1. Бібліотекар Вдовенко Діана Олександрівна ознайомила присутніх з переліком нових підручників які надійшли до навчального закладу, з новинками педагогічної та методичної літератури.

2.Викладачі предметними поділились досвідом складання завдань для проведення підсумкових контрольних робіт. Одним із основних принципів складання завдань визначили принцип конгруентності, тобто відповідності змісту завдання змістовності, що перевіряється. Завдання мають бути прагматично коректними і розрахованими на оцінку рівня навчальних досягнень учнів у конкретній сфері знань.

3.Викладач історії Вдовиченко Ірина Володимирівна розкрила методику проведення практичних занять на уроках історії.

Практичні заняття мають подвійну мету, з одного боку є способом вивчення нового матеріалу на основі опрацювання історичних джерел, а з другого боку – важливим засобом формування предметних умінь і навичок учнів.

Практичні заняття мають сприяти напрацюванню учнями навичок аналізу різних історичних джерел, розумінню ними важливості таких категорій, як час і простір, зміни та безперервність, причини та наслідки, значущість подій і процесів, культурна різноманітність, важливість доказів і можливість різних інтерпретацій.

Практичні заняття – це форма навчального заняття, де на основі раніше отриманих знань і сформованих умінь учнів розв’язують пізнавальні задачі, представляють результати своєї творчої діяльності чи освоюють більш складні пізнавальні вміння вивчення історичного минулого.

Практичні заняття передбачають переважно самостійну роботу учнів над окремими питаннями теми з використанням джерел знань (текстових, візуальних, додаткових матеріалів, інтернет-ресурсів, місцевих історичних пам’яток тощо).

Викладач продемонструвала зразки завдань та додаткові матеріали, які учні використовують під час проведення практичних занять.

4.Викладач української мови та літератури Маличенко Олена Миколаївна надала інформацію про проведений тиждень української мови який проходив з 09.11.2018 по 16.11.2018 в навчальному закладі. Девіз «Вертайся, рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни». Предметний тиждень уже традиційно приурочений Дню української писемності та мови – святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора – літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Розпочався тиждень проведенням  І етапу ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.                 IMG 20181129 122832                                            

Учні групи № 26 провели конференцію «Від мови, явища космічного, до рідної, простої, звичної…». Під час заходу присутні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови. Закінчився захід словами Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову».                                                                                                            

Як продовження тижня української мови став І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка. Учні групи № 18 мали можливість перевірити свої знання з української мови, взявши участь в інтелект-вікторині «Веселкова наша мова». Протягом тижня   був організований перегляд та обговорення відеофільму «Біля витоків української писемності» та проведено серію передач по училищній радіотрансляційній мережі на теми: «Від ієрогліфа — до книжки», «Мова і писемність у цікавих фактах ». « Геть лихослів’я!».  Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову,що дісталась нам у спадок від наших пращурів!

Голова методичної комісії Вдовиченко І.В.