На сайте nachodki.ru можно купить фонари

Мусимо пам’ятати…

Лилась пожежі вулканічна лава.

Горіла хата. Ніч здавалась днем.

І захлиналась наша переправа

Через Дніпро – водою і вогнем.

Ліна Костенко.

День визволення України від нацистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

У ці дні ми вшановуємо пам'ять і героїв Букринського плацдарму.

Букринський плацдарм - це місце на правому березі Дніпра, неподалік від Великого Букрина, що в 80 км від Києва. Під час Другої світової війни воно потрапило в центр операції Битва за Дніпро у вересні 1943 року і було захоплене військами Воронезького фронту.

Перемога далася дорогою ціною. Досі не відомо, скільки точно людей загинуло тієї кривавої осені на Букринському плацдармі. Оприлюднені дані такі: під час битви за Дніпро загинуло 417 000 осіб, а у вогні під час боротьби за Букринський  плацдарм – 250 000.

З метою відзначення 75-ї річниці Букринського плацдарму та визволення України від нацистських загарбників у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» на уроках історії ліцеїсти пригадали події вересня 1943 року. Переглянувши відео, презентацію учні мали можливість оцінити значення тих героїчних подій для сьогодення.SAM 4501