На сайте nachodki.ru можно купить фонари

03 квітня 2018 року в ДНЗ "Згурівський професійний ліцей" викладачем української мови та літератури був проведений відкритий урок на тему: "Поетичний пунктир Олеся Гончара" – так колись називав свої твори фронтового циклу видатний письменник.

На той час він перебував на фронті в умовах виняткових, до краю суворих. Переживши безліч драм і трагедій, Олесь Гончар зберіг трепетну юнацьку любов до рідної землі і її людей. Війна вчила не тільки воювати, битися з ворогом, вона вчила його жити, керуючись красою вірності, і вчила писати, в нечасті хвилини затишшя лягали на папір, може й не відшліфовані, але пристрасні, гарячі й правдиві віршовані рядки. Вірші, що народжуються в перервах між боями, сам письменник назве «конспектами почуттів», «поетичними чернетками для майбутніх творів». Сьогоднішнє прочитання їх переконує, що це справді так. Ліричний герой «Атаки», «Думи про Батьківщину».

На уроці учнями були проаналізовані основні етапи життєвого і творчого шляху митця, його громадянську і життєву позицію, роль у духовному відродженні нації. Також у групі №534 був проведений конкурс на кращого читця фронтових поезій.

Письменник знаменував в українській літературі цілу епоху, позначену війною, післявоєнною руїною та поступовим відродженням країни. Він відтворив усі найважливіші події життя Батьківщини у своїх романах, давши читачеві змогу прожити разом з його героями буремні воєнні часи та складні часи відбудови.УРОК ГОНЧАР